Akujooga

Akujooga on harjutuste süsteem, mis ühendab kahe iidse tervikliku traditsiooni teadmised tervise hoidmisest-akupressuuri ja jooga. Mõlema traditsiooni komplementaarse eneseravimise teede ühendus suurendab nende toime mõjusust. Mõlemale süsteemile on ühine see, et nad lõdvestavad lihaseid ja hoolitsevad elujõu tasakaalu eest. Jooga saavutab selle eesmärgi keha koordinatsiooni ja hingamise abil. Akupressuur jõuab keha energiaga manipuleerides kindlatel meridiaanidel/kanalitel ja kindlates punktides samade eesmärkideni. Meridiaan on kanal, kus voolab eluenergia ja punktid on need erilised kohad kehal, kus võib kehaenergiale vahetut mõju avaldada.

Jooga kasutab eluenergia tähistamiseks sõna “prana”. Sama energiat tähistatakse akupressuuris hiina sõnaga “chi” (jaapani “ki”). Kui punktide vahetus ümbruses tekivad pinged, hakkavad nad blokeerima energiakulgu. Tulemuseks on energia ülejääk ja teistes kehaosades energia puudujääk.

Akujooga harjutused suruvad kokku ja lõdvestavad täiesti loomulikul teel igasuguseid. lihaseid ja ergutuspunkte. Need harjutused värskendavad meridiaane. Pinged, mis kogunesid ümber punktide, annavad järele. Energia saab ringelda jälle takistusteta- see tasakaalustab tervet keha ja stimuleerib kehajõude iseeneselikku ravi.

Michael Gach
Aku-yoga