Kuukalendar

Päike püsib Maa pealt vaadatuna aastas iga kuu ühes sodiaagis, kiiremas tsüklis 28 päeva ja peatub igas märgis umbes 2,5 päeva.

Ravitsemise põhimõtted: „Kõik, mida tehakse selle kehapiirkonna heaks, mida valitseb märk, mida Kuu hetkel läbib, on mõjusam kui teistel päevadel. Välja arvatud kirurgilised operatsioonid. Kõik, mis eriti koormab või kulutab kehapiirkonda, mida valitseb märk, mida Kuu hetkel läbib, mõjub kahjulikumalt kui teistel päevadel. Kirurgilisi operatsioone vastavale elemendile või kehaosale tuleks sellel ajal, kui võimalik, vältida. Hädaoperatsioonid alluvad kõrgemale seadusele.

Kui Kuu teatavat märki läbides parajasti kasvab, on kõik meetmed selle poolt valitsevale organile toetavate ainete manustamiseks tõhusamad kui kahaneva Kuu ajal. Kui Kuu hetkel kahaneb, on kõik vastava organi mürkainetest vabastamise ja selle koormuse vähendamisele suunatud abinõud edukamad kui kasvava Kuu ajal.”

(Paungger, J. ja Poppe, Tr. Õigel ajahetkel. AED, Tallinn 2000, lk.20).

Tähemärkide tabelis (Holger Oidjärv, UMAJOOGA JA TERVISEABI, ISBN 978-9949-88-531-2) on toodud tähtsamad seosed, mis aitavad paremini mõista algelementide, keha piirkondade, elemendi süsteemi, taime osa, kahaneva/kasvava Kuu, toidu kvaliteedi ja päeva seisundi seoseid.