Jooga

Paindu ja saa terveks
Kooldu ja saa sirgeks
Kes tühjeneb, see täitub
Kes tarvitab elujõudu, see uueneb

— Daodejing


Jooga on üks vanimaid vaimse, hingelise ja füüsilise arenemise süsteeme. Jooga kaudu avaneb inimese individuaalsus läbi puhta teadvuse ja jõuab välja Kõrgema tunnetamiseni.

Hatha jooga taotleb tervikut keha ja vaimu vahel. Asendid (asana) ja neid toetav hingamistehnika (pranayama) aitavad tundma õppida oma keha, mis on aluseks vaimsele distsipliinile ja kontsentratsioonile. Nende abil aktiveeritakse aluenergia, korrastatakse mõttetegevus, teadvustatakse stressi põhjused ja suudetakse teadlikult lõdvestuda.

Asendid on tasakaalu taotlevad. Läbitakse venitus-, pööramis-, tasakaalu- ja lülisamba korrastamise harjutused. Ümberpööratud asendid ja lõdvestamine vajavad pikemaajalist praktiseerimist, kuid see-eest annavad nad enesekindluse ja julguse.

Praktiseerides igapäevaselt "Viit tiibetlast" oleme terved ja elurõõmsad.

Jooga tulemused:

Joogaga tegeleja omandab õige toitumise, õige mõtlemise, rahu ja rõõmu. Samuti lisandub mõtlus/meditatsioon abistamaks lahendada igapäevaseid probleeme. Individuaalne lähenemine läbi akujooga ja refleksoloogia praktiseerimise viib veelgi kindlamalt tervenemisele.